Про заклад

10 гарнізонний будинок офіцерів є закладом культури, який належить до об’єктів гуманітарної сфери та функціонує в інтересах забезпечення життєдіяльності військових України, задоволення духовних та культурних потреб військовослужбовців, працівників Збройних Сил України, учасників АТО, ветеранів військової служби, членів їхніх сімей та мешканців селища Черкаське.

Начальник 10 ГБО –  Костевич Оксана Володимирівна

Історія.

Історія створення 10ГБО розпочалася з того, що у 1956 році на територію теперішнього селища прибула танкова дивізія із Забайкалля, яка під час Другої Світової війни звільнила місце Черкаси, тому її назвали Черкаською, а містечко відповідно також отримало назву Черкаське. Перша будівля Гарнізонного будинку офіцерів була споруджена в одному році зі шкільним будинком, у 1958 році, що свідчить про її значущість та важливість для мешканців селища. Це був простий одноповерховий будинок з кінозалом та звичайними кабінетами. Він мав назву «Філія Дніпропетровського Гарнізонного будинку офіцерів». У 1960 році директивою штабу Київського військового округу він був реформований в гарнізонний офіцерський клуб смт. Черкаське. В 1979 році на лівому березі річки Самара серед мальовничої природи Самарських лісів була побудована велика простора та сучасна двоповерхова будівля, в яку і був переміщений та наразі там і знаходиться 10 ГБО. Він розташований біля набережної річки Самара, до якої ви можете потрапити, спустившись по великих сходах.

 

Сучасність.

На сьогоднішній день 10 Гарнізонний будинок офіцерів є закладом культури, в якому функціонують глядацький зал на 600 місць, 2 танцювальних зали, лекційний зал, спортивний зал, бійцівська кімната, та інші кабінети, які можна використовувати для різноманітних занять.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

20160318_165346

 

Особливе місце у структурі будинку офіцерів займає бібліотека, яка є інформаційним, культурно-освітнім центром. Бібліотека має читальний зал, абонемент, книгосховище. Її книжковий фонд складає понад 26000 примірників. Цей культурно-освітній центр, який за допомогою книг несе знання та досвід як і наших попередників, так і сучасників.

Фото-0013

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Протягом існування 10 ГБО в ньому проводились та проводяться різноманітні масові заходи та організації дозвілля військовослужбовців та членів їх сімей, що сприяє розвитку духовних потреб та леалізації національно-культурних інтересів. Наприклад, були проведені зустрічі з поетами, народними артистами, відомими творчими колективами та виконавцями. А саме: поети – Володарський М.А., Гладенюк Н.Ф.; поети Дніпропетровщини – Тараненко О.А., Милаш Н.І., Пупко І.П., Львов Г.І., Калинова Д.В., Червоний Е.Д. та ін..; художні колективи – Ансвмбль пісні і танцю ЗСУкраїни, Національний президентський оркестр, Вокально-інструментальний ансамбль «Сузір’я», колективи з теле-шоу «Україна має таланти», «Х-фактор», Творчій колектив «Та Рута», «Врода», «Шабля life», Народна філармонія, Лауреат міжнародних фестивалів і авторських пісень Харченко В.В., Актори Дніпропетровсього драматичного театру ім.. Шевченка, циркові колективи та ін..

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

У приміщеннях будинку офіцерів проводяться урочисті та представницькі заходи в інтересах АТО, нагородження військовослужбовців, всеукраїнські військові конференції, брифінги, семінари, збори з військовослужбовцями для підвищення кваліфікації.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

На базі 10 ГБО були організовані довідково-інформаційні центри по прийому військовозобов’язаних I, II, III, IV, V, VI хвилі мобілізації. А також завжди діють виборчі комісії під час президентських виборів, виборів в Верховну Раду.

В Черкаському будинку офіцерів на сьогоднішній день працюють 6 гуртків для членів сімей військовослужбовців та жителів селища. У гуртках вони зможуть займатися важкою атлетикою, греко-римською боротьбою, гімнастикою, танцями «Хіп-хоп», цирковим мистецтвом, грою на музичних інструментах, вокалом, математико та ін..

LostFile_JPG_185025